GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI forex calculator

    Internetin cep telefonlarına kadar yaygınlaştığı günümüzde, bize sağladığı nimetlerden yararlanmak kadar özellikle kurumsal kullanıcılar için bu dünyanın en büyük network'ünden gelebilecek potansiyel tehlikelere karşı önlemler almak son derece önemlidir.

    Networkünüzün hem Internet'ten gelebilecek saldırılara karşı hem de kullanıcıların Internet'e belirlenecek politikalar dahilinde girebilmeleri için bir FireWall (Güvenlik Duvarı) kullanmanız gerekmektedir.

    Kullanacağınız FireWall sistemi, sisteminizde bulunan bir bilgisayar üzerinde çalışan yazılım tabanlı bir FireWall olabileceği gibi, tamamen bu amaçla üretilmiş donanım tabanlı bir FireWall da olabilir. Sisteminiz için en uygun FireWall çözümünü ararken genel itibari ile akla gelen ilk sorular; donanım ile yazılım tabanlı FireWall sistemler arasındaki farklar ve piyasada bulunan FireWall markalarının birbirlerine göre ne gibi üstünlükleri olduğudur.

Web ve E-Mail Güvenliği

    FireWall kullanarak elde edilen network güvenliği tek başına yeterli olmamaktadır. Özellikle B2B ve B2C yapan Web sitelerinin ve kritik yazışmaların yapıldığı E-Mail Server'ların ekstra güvenlik yöntemlerine ihtiyaçları vardır. Bu tür durumlarda iletişimin kriptolanması ve maillerin dijital sertifikalar ile imzalanması gibi endüstri standartı metodlar yaygın olarak kullanılmaktadır.

Geri

©  2004 AKIŞIK Bilgisayar Tekstil İnşaat İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. UŞAK